Údržba SILGRANIT-ového drezu

Firma BLANCO prezentuje na trhu technicky jedinečný materiál s excelentnými, viacnásobne vylepšenými ošetrovacími vlastnosťami pre všetky SILGRANIT-ové výrobky vo všetkých farbách. Pre nové, vynikajúce vlastnosti materiálu ponúka SILGRANIT® pri drezoch ľahkú ošetrovateľnosť a odolnosť farebných kompozitných materiálov. Silgranit, z ktorého sú drezy vyrobené, zabezpečuje ich odolnosť voči vysokým teplotám, poškriabaniu, oderu a usadzovaniu nečistôt. Granitové drezy sa vyrábajú z cca 80% drveného kameňa (kremeň, žula), 15% akrylátového spojiva a 5% farbiva a sú v celom objeme homogénne. Povrch granitových drezov je kamenitý, hodvábny a jemne pórovitý.

Špina a fľaky na silgranit-ovom dreze sa dajú odstrániť bežným čistiacim prostriedkom na riad a klasickou hubkou. Čistiaci prostriedok nanesieme na hubku, hubkou odstránime všetky fľaky a nečistoty, a nakoniec po očistení drez opláchneme vodou a vytrieme do sucha handričkou z mikrovlákna.

Pri umývaní mastných riadov ostávajú na povrchu silgranit-ového drezu fľaky a nečistoty. Na hubku nanesieme bežný čistiaci prostriedok a fľaky odstránime. Následne drez vypláchneme vodou a vytrieme do sucha. Zamedzíme tým vytváraniu vodného kameňa na dreze.

Na povrchu silgranitu môže kovový riad zanechať metalové škvrny. Tieto škvrny sa dajú ľahko odstrániť bežným čistiacim prostriedkom na riad. Na vyčistenie použite drsnejšiu stranu hubky. Aby sme zabránili usadzovaniu vodného kameňa, odporúčame vytrieť drez do sucha handričkou z mikrovlákna. Na odstránenie hrubej vrstvy vodného kameňa na batérii a povrchu drezu je ideálny prípravok Blanco Daily Clean. Jeho jedinečná receptúra je účinná voči vodnému kameňu a zároveň jemná k povrchu drezu. Tento prípravok naneste na postihnuté miesta, nechajte pôsobiť a potom dôkladne opláchnete. Odporúčame čistenie opakovať každé 2 až 3 týždne, aby ste zabezpečili trvalý lesk a čistotu vášho drezu.

Po viac rokoch používania sa na dreze môžu objavovať usadené nečistoty, ktoré by mohli spôsobiť, že farebnosť drezu bude vyzerať poškodená. Univerzálny čistič Blanco Daily Clean efektívne odstráni tieto usadeniny a vráti drezu jeho pôvodný lesk a krásu.