Typy odsávačov podľa umiestnenia

Pri kúpe odsávača pár je dôležité vedieť o možnostiach jeho inštalácie. Vo všeobecnosti je možné umiestniť odsávač na stenu alebo do priestoru kuchyne. Pri oboch typoch inštalácie existuje viacero typov odsávačov a ich estetických prevedení.

NÁSTENNÉ ODSÁVAČE PÁR

Vstavané odsávače pár

Vstavané odsávače pár sa inštalujú do kuchynskej skrinky nad pracovnú dosku. Sú veľmi nenápadné v rôznych elegantných estetických prevedeniach. Tento typ inštalácie odsávačov je priestorovo úsporný, vhodný aj do malej kuchyne.

vstavané odsávače pár

 

Zvlášť obľúbeným typom vstavaných odsávačov sú v súčasnosti výsúvné odsávače, ktoré po použití prakticky zasuniete. Sú nenápadné a šetria kuchynský priestor.

výsuvné vstavané odsávače pár

 

 

Podskrinkové odsávače pár

Podskrinkové odsávače pár sú určené pre montáž pod kuchynskú skrinku nad pracovnou doskou.Tento typ inštalácie odsávačov je priestorovo úsporným riešením pre malé kuchyne.

podskrinkové odsávače pár

 

 

Komínové odsávače pár

Komínové odsávače pár sa inštalujú na stenu s napojením na vonkajší odťah, rovnako je však možná ich prevádzka aj v recirkulačnom režime. Tento typ odsávača pár je zvyčajne výrazným, samostatným nástenným prvkom nad pracovnou doskou.

komínové odsávače pár

 

Komínový odsávač je v kuchynskom priestore dominantným prvkom, preto sa kladie veľký dôraz na jeho estetické prevedenie. V súčasnosti je tak možné vybrať si z pestrej ponuky dizajnových kúskov.

dizajnové komínové odsávače pár

 

Komínové odsávače pár v rustikálnom prevedení sú dokonalým riešením pre kuchynské priestory vo vidieckom štýle.

rustikálne odsávače pár

 

 

Rohové odsávače pár

Rohové odsávače pár sú určené pre inštaláciu na stenu do rohových priestorov kuchyne. Tento typ odsávača pár umožňuje plné funkčné využitie doteraz problémových rohových častí kuchynskej linky.

rohové odsávače pár

 

 

PRIESTOROVÉ ODSÁVAČE PÁR

Ostrovčekové odsávače pár

Ostrovčekové odsávače pár sú určené pre stropnú inštaláciu nad kuchynským ostrovčekom-pracovným priestorom uprostred dispozície. Tento typ inštalácie odsávačov je v súčasnosti veľmi obľúbený, vhodný najmä pre priestranné ostrovčekové kuchyne. Pri inštalácii je možné zvoliť prevádzku odsávača na vonkajší odťah alebo recirkulačný režim odťahu.

ostrovčekové odsávače pár

 

Odsávač pár tvorí v tomto prípade dominantný prvok v kuchynskom priestore, preto sa kladie osobitný dôraz na jeho estetiku. Podobne ako pri komínových odsávačoch, aj tu je v súčasnosti možnosť vybrať si z množstva rôznych dizajnových prevedení.

dizajnové ostrovčekové odsávače pár

 

 

Závesné odsávače pár

Závesné odsávače pár je možné inštalovať na strop prakticky kdekoľvek v kuchynskom priestore, fungujú ale spravidla len v režime na recirkulačný odťah. Nespornou výhodou závesných odsávačov je však ich netradičný a naozaj pôsobivý dizajn.

závesné odsávače pár

 

 

Výsuvné odsávače pár

Priestorové výsuvné odsávače pár sú určené pre zabudovanie do pracovnej dosky kuchynského ostrovčeka. Odsávač sa podľa potreby zasunie alebo vysunie z pracovnej dosky. Vďaka svojej konštrukcii nenarúšajú elegantný vzhľad kuchynskej linky, sú decentným a zároveň funkčným prvkom modernej kuchyne.

výsuvné priestorové odsávače pár