Tipy pre dokonalú organizáciu kuchyne

Premyslená organizácia kuchyne však pomáha zabezpečiť, aby všetky pracovné kroky boli jednoduché, a aby v kuchyni nenastal chaos. Organizácia prebieha ešte pred varením. K tomu je nevyhnutné zvoliť aj inteligentné príslušenstvo.

Aj profesionálni kuchári vedia, že šéfkuchár musí mať vždy všetko v dohľade a na dosah, aby bol schopný efektívne variť. „Mise en Place“ je francúzsky pojem pre perfektnú prípravu práce v kuchyni.

Vytvorenie úrovní


Dôležité je naplánovať si kuchyňu nielen v horizontálnej, ale aj vo vertikálnej rovine. Pomôcky ako soľnička, mlynček na korenie alebo časovač na vajcia sú pomôcky, ktoré potrebujete pri príprave jedla najčastejšie. Umiestnite ich preto na pracovnú dosku.

Ďalšie pomôcky ako varešky, metličky a podobne môžete napríklad zavesiť. Budú stále poruke a pritom budete mať pracovný priestor voľný.

Ostatné kuchynské náčinie, ktoré nepoužívate až tak často môžete uložiť do horných políc.

Poďme teraz k samotnému plánovaniu úrovní drezu. Videli ste už jedinečný koncept ETAGON od BLANCO? Dodáva sa s praktickými posuvnými koľajničkami, ktoré vám umožnia umiestniť hrnce a panvice na koľajnice pre ľahké chladenie alebo medziskladovanie. Súčasne nasekajte na krájacej doske viac jedla, ktorú je možné umiestniť na drez. Mrazené alebo čerstvo umyté ingrediencie medzitým čakajú na ich použitie na najnižšej, tretej úrovni.

Blanco Etagon


Inteligentné vybavenie kuchyne

Niektorích pomocníkov ako mixér či stroj na výrobu ľadu potrebujete mať rýchlo poruke. Mali by však zaberať čo najmenej pracovného priestoru. Čo tak jednoducho nechať väčšie kuchynské spotrebiče na pracovnej doske?

Dnes už existuje množstvo doplnkov a vymožeností, ako napríklad elektrický rohový zdvíhač. Pri rohovom zdvíhaní môžete stlačením tlačidla posúvať príslušné zariadenie nahor. Po skončení ho môžete nechať na danej úrovni alebo ho necháte znova zmiznúť v spodnej skrinke, až kým prístroj znova nepotrebujete.

Dômyselne naplánovaná kuchyňa zahŕňa aj veľké zásuvky typu push-to-open . Môžu sa otvárať miernym tlakom.

Máte práve na ruke cesto? S montážou snímača SENSO od BLANCO SOLENTA-S to nie je problém. Funkcia Start-Stop riadená senzormi vyčistí vaše ruky bez toho, aby ste sa museli dotknúť batérie. Senzor priblíženia v sprchovom ramene sa otáča spolu s kuchynskou linkou.

Blanco Senso


Rýchle varenie s indukčnou varnou doskou


Ak používate na varenie indukčnú varnú dosku, musíte usporiadať kuchyňu podľa rýchlosti procesu varenia. Čím rýchlejšie sú cestoviny uvarené a mäso je vyprážané, tým dôležitejšie je mať po ruke všetky ingrediencie a kuchynské pomôcky.

Krátke cesty šetria čas


Ak je pracovná plocha príliš ďaleko od drezu, rýchlo sa znečistí. Chcete iba rýchlo preniesť umytú papriku z drezu na pracovnú plochu a už na podlahu kvapká voda.

Rovnako nepohodlné je, ak je nádoba na odpad príliš ďaleko od pracovnej plochy a po kuchyni musíte prenášať zvyšky. Pre optimálnu prípravu pokrmu je výhodou čo najkratšia cesta medzi sporákom, umývadlom, pracovnými doskami a nádobami na odpad.

Odpadkový kôš je obzvlášť vhodné umiestniť priamo pod drez, pretože tam vzniká väčšina odpadu.

Blanco sorter

Naplánujte si Vašu kuchyňu prehľadne a systematicky. Vytvorte z drezu centrálny bod procesu varenia s multifunkčným príslušenstvom. Zistite, ako vyťažiť čo najviac aj z malých kuchýň a pripraviť v nich skvelé jedlá pre vašu rodinu.