Prečo si zaobstarať drvič odpadu?

Drviče organického odpadu dnes už patria nielen do amerických filmov, ale aj do bežných ponúk našich kuchynských štúdií a obchodov s kuchynským vybavením a príslušenstvom. V našom e-shope nájdete zariadenia značky Franke, InSinkErator, alebo Ecomaster. Prečo by ste si však mali taký drvič odpadu kupovať? No, ubudne vám v domácnosti veľa starostí a hlavne zápachu.

Drvič organického odpadu je vstavaný kuchynský spotrebič, ktorý vhodne dopĺňa vybavenie každej modernej slovenskej domácnosti, či hromadnej stravovacej prevádzky, ako je jedáleň alebo reštaurácia. Pomocou drviča sa zbavíte organických zvyškov pri príprave jedál rýchlo a bezpečne, tiež Vám odpadnú nepohodlné a časté výpravy k odpadkovým kontajnerom. Zvyšky jedál môžete vhadzovať priamo do drezu a nadrvený odpad sa odplavuje priamo do kanalizácie. Počas drvenia drvičom musíte používať studenú vodu, ktorá podporuje tuhnutie tuku a jeho následné nabalenie na ostatné nadrvené čiastočky, čím sa bráni usadzovaniu mastnoty v odpadkovom potrubí.

 

drtič kuchyňského odpadu

výhody používania drviča:

jedlo pripravujete bez starostí, kam so špinou a zvyškami potravín, ktoré ste použili

zvyšky potravín použitých pri príprave jedla nezaberajú miesto na pracovnej ploche

zvyškov jedla sa v drviči tiež okamžite zbavíte

drvič predstavuje jednoduchú a rýchlu likvidáciu najhoršie skladovateľného odpadu

znížite si počet výletov s odpadkovým košom, ktorý je čistejší a menej zaplnený

nebudete mať viac problémy s upchatým sifónom v kuchynskom dreze

v koši vám ostane len papier, plasty a kovy

nemusíte sa viac báť nepríjemných pachov, hmyzu a nebezpečných baktérií

Ak začnete používať drvič odpadu, nebudete chcieť prestať. Obmedzením tradičného spôsobu skladovania odpadkov zároveň zmenšujete mieru znečisťovania životného prostredia a byť zelený je fajn. Drviče tiež znižujú výskyt hmyzu a škodcov, zamedzujú šíreniu baktérii a plesní, ktoré vznikajú na kaziacich sa a plesnivejúcich potravinách. Zároveň sa tým znižuje výskyt alergií, astmy, ekzémov, či iných ochorení, ktoré sú nepríjemné, znižujú kvalitu Vášho života, alebo naopak zvyšujú náklady na zdravotnú starostlivosť. Drvič nielenže prečisťuje odpadové potrubie, ale nebudete viac riešiť problémy s upchatým sifónom alebo slabým odtokom vody. Drviť sa dajú zvyšky ovocia, zeleniny, vaječné škrupinky, hydinové a rybie kosti, ohorky z cigariet, papierové obrúsky, aj filtre. Drviť sa určite nedá sklo, plast, kovy, hliníkové fólie a podobne.