Najlepšia kuchynská batéria - ako ju vybrať?

Pri výbere zariadenia kuchyne je vedúcim prvkom funkčnosť. Estetika a celkové ladenie sú tiež dôležité parametre, ale ak túžite po kuchyni, v ktorej budete s radosťou pracovať, funkčnosť má jednoznačne vedúcu pozíciu. Pri výbere batérie do kuchyne nie je situácia iná. Dnes vám prezradíme najlepšie tipy a triky, ako vybrať najlepšiu kuchynskú batériu.

Kuchynská batéria

Umiestnenie a veľkosť by mali byť pre vás dôležitými informáciami

V prípade umiestnenia batérie sú na výber dve možnosti. Ak v kuchyni bojujete o každý centimeter a drez plánujete umiestniť pod okno, riešením môže byť sklápacia alebo zasúvacia batéria. Tá umožní vyťažiť z priestoru ešte viac a zároveň bude vďaka nej stále možné pohodlne okno otvárať a vetrať.

Tradičným riešením sú stojanové batérie, ktoré sú umiestnené v otvore kuchynskej dosky alebo drezu. Pri rozhodovaní nezanedbajte ani veľkosť batérie. V tomto smere je skvelým ukazovateľom veľkosť vaničky drezu – pri porovnaní s ramenom batérie by mali tvoriť funkčnú dvojicu.

Batéria pred okno

Kvalita pri materiáloch a pohyblivých častiach nemôže sklamať

Najčastejšou voľbou pri výbere materiálu je chróm. Teraz sa však začíname stretávať i s granitom a keramikou, ktorých cieľom je farebne ladiť s drezom. V tomto smere však buďte opatrný. Ak je batéria opatrená len farebným náterom, pravdepodobne sa vyskytne rozdiel vo farbe drezu a batérie. Stavte len na certifikované produkty z kvalitného materiálu - nekvalitné modely môžu dokonca znečisťovať vodu čiastočkami kovu, ktoré pochádzajú z tela batérie.

Pri výbere sa však zamerajte i na pohyblivé časti, ktoré bývajú najzradnejšie. Tradične sú kuchynské batérie pákové a vyznačujú sa ľahkým ovládaním. Retro batérie sú známe klasickým otočným kohútikom, ktorý môže spôsobiť napríklad dlhšie nastavenie správnej teploty vody.

Batéria so sprškou

Funkcie, ktoré môžete oceniť

Záver nášho článku patrí funkciám moderných batérií. Pri šetrení vody oceníte napríklad perlátor (vpúšťa do prúdu vody bublinky vzduchu - šetrí celkové náklady), manipuláciu s riadom zas zjednoduší výsuvná sprcha (jej telo by malo byť kovové). Skvelou funkciou je i filtrácia, a to najmä v prípade napojenia sa na domácu studňu.

Pri výbere vám odporúčame zamerať sa i na investíciu do keramickej kartuše. Tú môžete vždy jednoducho vymeniť a fungovať s batériou naďalej. Vždy investujte len do kvalitných produktov