Kuchynské batérie pred okno

Ako môžete efektívne využiť miesto v kuchyni pred oknom? Pri dreze strávite 60 až 70 percent celkového času stráveného v kuchyni. Šúpanie, krájanie, umývanie, oplachovanie - to všetko môžete robiť pri potešení s výhľadom napríklad na záhradu. So správnymi riešeniami sa niekoľkými jednoduchými krokmi Vaša kuchyňa s výhľadom čoskoro stane realitou.

Ak chcete umiestniť kuchynský drez pred okno, výber kovania je najväčšou výzvou. Bežné batérie by zavadzali pri otváraní okna. Batérie by ste mohli upevniť k vonkajšej strane kuchynského drezu, avšak toto riešenie nie je veľmi praktické. Úžasnou alternatívou sú batérie pred okno, ktoré môžete vytiahnuť, sklopiť alebo zasunúť. Rovnako ako bežné kuchynské batérie, sú dostupné v rôznych prevedeniach.

Batériu pred okno vyberajte z kvalitného a odolného materiálu, najvhodnejšia je povrchová úprava chróm alebo nerez. Dbajte pri tom aj na celkový dizajn vašej kuchyne. V prípade, že máte bojler na teplú vodu, potrebujete nízkotlakovú batérie pred okno. Dostupné sú tiež modely -S - s praktickou vyťahovacou sprškovou hadicou.

Existuje niekoľko variant batérií pred okno: 

1. Batéria pred okno s možnosťou vytiahnutia, ktorá má dlhú flexibilnú hadicu. Jednoducho ju vytiahnete a položíte vedľa drezu. Výška tela batérie je po uložení cca 2,5 až 5,5 centimetrov.

  

  1. Sklopné batérie pred okno. Sú obzvlášť vhodné do moderných kuchynských priestorov. Telo batérie je možné sklopiť do drezu, alebo do strán. Existujú modely vhodné aj pre ľavákov, to znamená, že ovládacia páka je buď vľavo alebo vpravo. Výška tela batérie po uložení je cca 6,5 centimetrov.

   

3. Zasunuteľné batérie pred okno. Ak hľadáte mimoriadne elegantné a funkčné riešenie , zasunutie tela batérie je tou pravou voľbou. Obzvlášť praktické je, že sú plne funkčné v akejkoľvek polohe. Na montáž a ovládanie sú potrebné celkom dva otvory v pracovnej doske alebo dreze. Pri plánovaní nezabudnite v spodnej skrinke ponechať dostatok miesta, aby ste zaistili úplné zahĺbenie. Výška tela batérie po uložení je cca 3 centimetre.

 

Ktorý variant si vyberiete? Batérie pred okno ponúkajú nové možnosti riešenia pre vašu kuchyňu. Naplánujte si spolu s nami kuchyňu snov s výhľadom.