Je rohový drez vhodnou voľbou do vašej kuchyne?

Kuchyňa je v mnohých domácnostiach srdcom domova. Stretávame sa tu s blízkymi pri obľúbených pokrmoch, alebo strávime čas nad šálkou voňavej kávy. Zároveň je však miestnosťou, pre ktorú je mimoriadne dôležitá funkčnosť. Každý prvok musí byť vybraný tak, aby zapadol do celku a tvoril dynamickú kuchyňu, v ktorej je radosť pracovať. Medzi zaujímavé riešenia v kuchyni patrí rohový drez, ktorý sa vyznačuje mnohými výhodami. S jeho pomocou môžete dať kuchyni úplne nový nádych a predĺžiť si tak pracovnú plochu. Aké sú hlavné výhody rohového drezu a oplatí sa voliť ho do vašej domácnosti? Prezradíme vám v dnešnom článku.

Rohové drezy

1. Využitie inak nevyužívaných miest v rohu

Bojujete vo svojej kuchyni o každý milimeter voľného priestoru a uvažujete nad tým, ako by sa dali vyriešiť niektoré miesta? Poradíme vám, že v tomto prípade sa dokáže rohový drez premeniť na skutočne užitočný prvok. Rohový drez môže perfektne zapadnúť do rohu, ktorý je v mnohých (veľkých i malých) kuchyniach nevyužívaným miestom. Ak sem umiestnite drez získate viac priestoru.

2. Získate dlhšiu pracovnú plochu

Náš nasledujúci bod súvisí s predchádzajúcim. V kuchyniach tvare U alebo L je priestor v rohu nevyužívaný. Zároveň však bojujete o každú časť pracovnej plochy. Rohový drez vám umožní získať viac plochy, kde môžete pracovať. Pravdepodobne si neviete predstaviť dokonale využitú pracovnú plochu v rohu – drez sem však perfektne zapadne.

Rohový drez

3. Ideálny i z technického hľadiska

Rohovým priestorom pod drezom môže bez problémov viesť potrubie a môžete sem uskladniť čistiace prostriedky, ktoré pri starostlivosti o svoju kuchyňu potrebujete. Opäť je to funkčné riešenie, ktoré stojí za to.

Rohové drezy

Na výber máte hneď niekoľko prevedení. Overenou voľbou je samozrejme nerez, ale ak túžite po nových riešeniach a farbách možnosťami sú i keramika alebo granit. Rohový drez dokáže toho vašej kuchyni naozaj veľa poskytnúť.