Granitový drez: Štyri dôvody, ktoré hovoria za všetko

Granitové drezy patria medzi najvyhľadávanejšie kúsky v moderných kuchyniach. Nielenže sú esteticky príťažlivé, ale aj funkčné a odolné. V tomto článku vám predstavíme štyri kľúčové dôvody, prečo by mal byť váš ďalší drez práve z granitu.

Dlhá životnosť a odolnosť

Granitové drezy sú známe svojou výnimočnou odolnosťou. Vďaka svojej pevnosti ľahko odolajú pádu hrnca či iným neočakávaným nárazom. Oproti iným materiálom, ako je nerez, je granit odolný voči škrabancom a iným viditeľným známkam používania. Navyše, zvládne aj vysoké teploty až do 280°C a nevadia mu ani opakované teplotné zmeny.

Blanco silgranit | odolnosť

Pozrite si našu ponuku granitových drezov »

Široká škála farieb a tvarov

Granitové drezy sú dostupné v mnohých farebných odtieňoch a tvaroch. Bez ohľadu na to, či hľadáte drez s odkladacou plochou, priestrannou vaničkou alebo kompaktný drez do menšej kuchyne, v našej ponuke nájdete presne to, čo potrebujete. Navyše, môžete ich kombinovať s granitovými batériami v rovnakých farbách, čím dosiahnete harmonický vzhľad vašej kuchyne.

Blanco silgranit | paleta farieb

Objavte našu kolekciu granitových batérií »

Jednoduchá a nenáročná údržba

Starostlivosť o granitový drez je jednoduchá. Hoci je granitový povrch jemne pórovitý, s pravidelnou údržbou a správnymi čistiacimi prostriedkami, ako je napríklad BLANCO DailyClean+, bude váš drez vyzerať ako nový aj po rokoch používania.

BLANCO DailyClean+

Zistite viac o čistiacom prostriedku BLANCO DailyClean+ »

Hygienický a antibakteriálny

Kvalitné granitové drezy obsahujú v základnej zmesi materiálu antibakteriálnu zložku, ktorá zabraňuje šíreniu a usádzaniu baktérií a plesní. Tým, že sa tento proces deje v počiatočnom štádiu výroby drezu, sú antibakteriálne zložky rozložené rovnomerne v celej štruktúre a nie len na povrchu. Vďaka tomu je povrch granitových drezov hygienický a potravinovo nezávadný po celú dobu svojej životnosti.

Blanco silgranit


Ak zariaďujete novú kuchyňu alebo plánujete výmenu kuchynského drezu, granitový drez je tou najlepšou voľbou. Ako špecialisti na kuchynské drezy a batérie ponúkame len to najlepšie od renomovaných značiek ako Blanco, Franke, Schock, Alveus a Teka. Objavte našu širokú ponuku a presvedčte sa sami o výhodách granitových drezov.