Drez alebo umývadlo v kuchyni – Ako sa správne rozhodnúť?

Umývadlo a drez patria medzi jeden z najčastejšie zamieňaných pojmov. Ich význam však neoznačuje rovnaký predmet. Pri zariaďovaní novej kuchyne sa naozaj oplatí poznať rozdiel medzi týmito dvoma produktami. Umývadlo a drez sa totiž nelíšia len označením alebo tvarom. Ich rozdiel spočíva i v technických parametroch, ktoré sú uspôsobené na plnenie presne určených úloh. Už na začiatku vám prezradíme, že umývadlo je vhodné vždy voliť do kúpeľne alebo na toaletu. Nikdy však nie je vhodným riešením do kuchyne. Ak vás zaujímajú dôvody, prezradíme vám ich v našom dnešnom článku.

Drez alebo umyvadlo?

Drez patrí vždy do kuchyne


V kuchyni je drez vystavený mnohým vplyvom. Musí zvládnuť vysokú teplotu oleja alebo vody, manipuláciu s riadom a často i používanie agresívnych čistiacich prostriedkov, ktoré sú určené na celkové čistenie kuchyne. Na drez toho rozhodne nie je málo a z toho dôvodu výrobcovia vždy stavia na priestrannosť (hĺbku i šírku) i odolný materiál. Vo väčšine prípadov sú drezy vytvorené z nerezu, ale môžeme sa stretnúť i s kameninou.

S farbou drezu sa dá skvelo experimentovať, a tak nemusíte mať obavy z toho, že by drez dokonale nezapadol do vašej predstavy kuchynskej linky. Myslite však predovšetkým na to, že v prípade drezu je najdôležitejšia funkčnosť. Neváhajte objaviť širokú ponuku zaujímavých drezov.

Umývadlo

Umývadlo je stvorené pre kúpeľňu


Porcelán a keramika sú dva najčastejšie materiály, z ktorých sa vytvárajú umývadlá. V minulosti bola zaužívanou farbou umývadiel biela. Symbolizovala hygienickú čistotu, ktorá v tomto priestore vládne. Dnes je možné objaviť celú farebnú škálu umývadiel do kúpeľne. Vo farebnej ponuke nezaostáva ani ostatná sanita.

Veríme, že náš dnešný článok vám pomohol. Vo svojej mysli sa pokojne držte zaužívaného a hovorového pomenovania. Pri výbere v obchode však budete presne vedieť, čo je potrebné hľadať.