Čo treba zvážiť pred kúpou batérie do kuchyne?

Kuchyňa je centrom nášho domova. Každý deň si v nej vychutnávame obľúbené jedlá, púšťame sa do prípravy nových experimentov. Výberu kuchynského zariadenia venujeme obrovskú dávku pozornosti, a preto niet divu, že ani výber vodovodnej batérie neponecháme na náhodu. Dnes sme si pre vás pripravili sprievodcu plného užitočných rád, ktoré budú pri výbere vodovodnej batérie cennou pomocou.

Nezameriavajte sa len na cenu

Chápeme – každý z nás má rád výhodné riešenia, ktoré potešia domácnosť i bankový účet. Vodovodná batéria však nie je položkou, na ktorej sa oplatí šetriť. Možno si myslíte, že v rozmedzí 50–100 € sa nachádzajú predovšetkým dizajnové modely. Nie je to však pravda. Dolná hranica 50 € naozaj predstavuje najnižšiu cenu, ktorú kvalitná batéria vyžaduje. Modely, ktoré sa blížia alebo prekračujú 100 € sa naozaj môžu pýšiť prepracovanosťou a kvalitným materiálom. V prípade lacnej batérie musíte stále tŕpnuť strachom nad nehodami, ako je prasknutie trubičiek. Veľmi rýchlo sa objavia i problémy v tesnení a celkovom chode. Kvalitná batéria je drahšou možnosťou, zároveň však vydrží oveľa dlhšie plniť svoju funkciu bez komplikácií.

baterie do kuchyne

Funkčnosť by sa mala stať pre vás rozhodujúcim parametrom


Dizajn je mimoriadne dôležitý. Chceme, aby batéria dokonale zapadla do atmosféry celej kuchyne. Zároveň však myslite na funkčnú stránku batérie – potrebujete, aby sa dala dobre používať, mala správny dosah i výšku.

S batériou budete denne manipulovať a ak si zvolíte model, pod ktorý sa nedajú pohodlne umiestniť hrnce alebo iné vybavenie, pravdepodobne nebudete zo svojej voľby nadšený. Pri výbere vysokých batérií preskúmajte, či ich používaniu nebude nič brániť. Ak by vám priestorové riešenia neumožňovali voliť vysokú batériu, vždy sa môžete spoľahnúť na modely s výsuvnou sprchou. Výhodným doplnkom sú i šetriče vody, ktoré sú zodpovedné za miešanie vody a vzduchu – týmto spôsobom dochádza k zníženiu spotreby vody.

kuchynske baterie

Keramická kartuša je stávkou na istotu


Viete čo je kartuša? Je to súčasť batérie, ktorá je zodpovedná za miešanie teplej a studenej podľa vašich aktuálnych potrieb. Väčšinu Slovenska trápi problém s tvrdou vodou, ktorá po čase túto časť poškodí. V prípade keramickej kartuše (nachádza sa v kvalitných batériách) vymeníte len túto časť a fungujete ďalej. Ak stavíte na plastovú kartušu, budete musieť vymeniť celú batériu.

kartusa do baterie

Nepodceňujte výber vodovodnej batérie. Zamerajte sa na funkčnosť a preskúmajte všetky aspekty. Je dôležité, aby sa s vašou novou vodovodnou batériou dalo veľmi jednoducho a dobre pracovať. Ak váhate nad výberom batérie, neváhajte sa inšpirovať na našom e-shope drezyonline. Zaujať vás môžu napríklad modely Blanco Mida alebo Blanco Mili, ktoré sa pýšia certifikátmi kvality a bezpečnosti.