Časté otázky o kuchynských batériách

Aké sú zásady pre montáž drezové batérie?

Pre správnu funkciu Vašej drezovej batérie je nutné nainštalovať na prívodné vodovodné potrubie rohové ventily so sitkom! Rohové ventily so sitkom zabraňujú prenikaniu nečistôt z vodovodného potrubia do tela batérie a tým chráni batériu proti poškodeniu. Pred montážou batérie je tiež nutné prečistiť prívodné potrubie odpustením vody z každého rohového ventilu (min. 5 litrov), aby došlo k odstraneniu nečistôt, ktoré sa tam mohli dostať pri montáži kuchynskej linky. V prípade poškodenia batérie v dôsledku nedodržania vyššie uvedených postupov, nemožno uznať reklamáciu ako oprávnenú (nejedná sa o výrobnú vadu). V oblasti s vápenitou alebo inak tvrdou vodou, odporúčame inštaláciu filtračného zariadenia do hlavného prívodu vodovodného poriadku.

Je možné použiť všetky typy batérií s beztlakovým prietokovým ohrievačom vody?

S prietokovým alebo zásobníkovým beztlakovým ohrievačom sa používajú iba batérie špeciálne určené pre tieto spotrebiče.

Ako zabrániť kývaniu batérie v nerezovom dreze?

V niektorých prípadoch sa vysoké a ťažké batérie môžu "kývať" pri namontovaní nerezového drezu. Toto môže byť ľahko vyriešené ukotvením Vašej batérie. Nie je to neobvyklý problém a v žiadnom prípade to neznamená, že je Váš drez alebo batéria chybná. Pre ukotvenie batérie použite podložku pre batériu. Priskrutkovaním podložky priamo pod batériu k pracovnej doske dôjde k spevneniu.

Aké sú odporúčania pre údržbu batérií?

Drezové batérie sa vyrábajú s niekoľkými povrchovými úpravami. Chrómový lesklý povrch je pokovovanie povrchu batérie. Vysoko odolný povrch je veľmi jednoduchý na údržbu. Na čistenie odporúčame mydlovú vodu alebo saponáty určené na umývanie riadu, pri vysokom znečistení i tekuté čistiace krémy. Nerezový matný povrch je daný výrobou z celonerezu a nie je to pokovanie ani farebný nástrek. Vysoko odolný povrch je veľmi jednoduchý na údržbu. Na čistenie odporúčame mydlovú vodu alebo saponáty určené na umývanie riadu, popr. i tekuté čistiace krémy. Titánový nerez a ostatné farebné povrchy sú nástreky farieb spevnené lakom, ktoré sú veľmi náchylné na hrubšie zaobchádzanie. Môže tu dôjsť pri neopatrnom používaní k rýchlejšiemu odreniu až k vyštrbeniu časti farebného povrchu (buchnutím hrnca, panvice ...). Na čistenie týchto povrchov doporučujeme len mydlovú vodu alebo saponáty určené na umývanie riadu, nepoužívať tekuté čistiace krémy. Nikdy nepoužívajte na čistenie drezových batérií suché prášky alebo pasty, v osobitných výnimkách iba na pochrómované batérie. V oblasti s tvrdou vodou doporučujeme časté čistenie povrchu batérií, aby nedochádzalo k zanášaniu povrchu vodným kameňom. Tiež odporúčame čistenie perlátora (sitká) v ramienku alebo sprške, aby nedochádzalo k zanášaniu vodným kameňom a tým aj obmedzenému prietoku vody. V prípade veľkého zaneseniu perlátora odporúčame zakúpiť nový.

Je tlak vody obmedzujúci pri výbere batérie?

Všetky batérie sú testované do tlaku 0,8 MPA (8 atm), ale odporúčaný tlak je od 0,12 do 0,5 MPA.

Dopočul som sa, že keramická kartuša sa nikdy nepoškodí. Mám pravdu?

Keramická kartuša môže vydržať po celú dobu životnosti Vašej batérie. Avšak mechanizmus kartuše je negatívne ovplyvňovaný nečistotami vo vode a tvrdosťou vody, ktoré jeho životnosť skracujú. Pre ďalšie informácie kontaktujte naše servisné oddelenie.

Bude moja batéria s nerezovou povrchovou úpravou farebne zhodná s nerezovým drezom?

Batérie s nerezovou povrchovou úpravou sa robia v dvoch variantoch. Sú to batérie z celonerezu, alebo len s nerezovým povrchom, čo je iba farebný nástrek. Hoci je batéria z celonerezu alebo má len povrchovú úpravu, bude sa odtieňovo líšiť od Vášho drezu, pretože môže byť drez matný (len lisovaný, neleštený), alebo drez lesklý (leštený).