Ako vybrať ten najlepší drez do kuchyne?

Pri plánovaní kuchyne venujeme pozornosť každému detailu. Skôr či neskôr sa zameriame i na výber správneho drezu. Na trhu sa dnes nachádza množstvo materiálov, ktoré vynikajú silnými i slabými stránkami. Milovníkov dizajnu rozhodne zaujmú keramické alebo granitové drezy, ktoré dokážu pozdvihnúť štýl každej kuchyne na novú úroveň. Je však samozrejmosťou, že pri výbere správneho materiálu vás nebude zaujímať len dizajn, ale i funkčnosť.

Kuchynské drezy

Zvážte všetky svoje požiadavky

Používate svoju kuchyňu pravidelne alebo je skôr pre vás miestom, kde si ohrejete hotové jedlo pri príchode z práce? Každú vašu požiadavku je potrebné zvážiť a venovať jej pozornosť pri navrhovaní kuchyne i výbere drezu. Ak je varenie vašou vášňou, rozhodne budete potrebovať funkčné a dlhotrvajúce riešenia.

Kuchynské drezy

Granitový drez však môže bojovať s vytváraním škvŕn po čaji alebo špecifických druhoch potravín. Najjednoduchšie sa čistí keramický drez, ktorý pretriete obyčajnou handričkou na riad. Granitový drez je potrebné čistiť špeciálnym prostriedkom alebo octom – iba tak si zachová krásnu farbu a odtieň. Rovnako je však potrebné zamerať sa i na to, v akej oblasti žijete. Podstatná je totiž tvrdosť vody – minerály vo vode sú zodpovedné za vytváranie jemných usadenín.

Dajte priechod svojim pocitom

Hoci naznačujeme, že dizajn nie je všetko, pocity pri výbere sú dôležité. Dajte im priechod a materiál si vyskúšajte – medzi keramikou a nerezovou oceľou existuje obrovský rozdiel, rovnako i medzi granitom i keramikou, ktorá je na dotyk chladnejšia. Rozdiel však spoznáte v celkovej štruktúre už na prvý dotyk.

Kuchynské drezy

Opatrnosť je na prvom mieste

Ak sa rozhodnete pre drez z keramiky alebo granitu, je potrebné myslieť na opatrnosť. Tento typ drezov je mimoriadne ťažký a jemný sklenený riad je potrebné umývať zvlášť opatrne. Inak sa pri náraze nevyhnete nežiadúcim rozbitým pohárom.