Ako v kuchyni naložiť s odpadom? Košový systém perfektne minimalizuje zápach

S odpadom musíme rátať v každej kuchyni - príprava jedla sa totiž minimálne bez organických zvyškov nedokáže zaobísť. Množstvo kuchýň trápi zápach z pomaly hnijúcich zvyškov. Ak sa vo svojej kuchyni trápite s podobným problémom, máme pre vás niekoľko rád a tipov, ktoré vám dokážu efektívne pomôcť. Počuli ste už termín sortery? Sortery predstavujú iný názov košových systémov, ktoré sa stanú v kuchyni nielen vaším verným spoločníkom, ale i úľavou pre životné prostredie. S ich pomocou môžete inteligentne triediť odpad a navyše zabezpečiť, že bude vaša kuchyňa vždy hygienicky čistá a prakticky vybavená.

Košový systém

Košový systém - čo sa o ňom oplatí vedieť?

Košové systémy sú systémy nádob vytvorených z pevného a odolného plastu, ktoré sa montujú do zásuviek alebo výsuvných skriniek. Rovnako je možné natrafiť aj na kuchynské košové systémy, ktoré sa montujú na dvierka kuchynskej skrinky (ideálne najmä pre kuchyne disponujúce menším priestorom). Vo väčšine prípadov sú dostupné odpadkové koše do skriniek s rozmermi 30–90 cm.

Je mimoriadne dôležité, aby boli nádoby vždy vytvorené z odolného plastu. Okrem toho, že sa vyznačujú dlhou životnosťou, odolný plast vám umožní i jednoduché a účinné čistenie. A to je v prípade košových systémov dôležitý parameter. Skvelým krokom je kombinovať košový systém s ďalšími prvkami, ktoré vám umožnia efektívne skladovanie čistiacich prostriedkov či vriec na odpad. Tak ich môžete mať vždy po ruke.

Košové systémy

Montáž košového systému vás prekvapí svojou jednoduchosťou

Hneď na začiatku je potrebné podotknúť, že montáž naozaj nie je zložitá. V prípade výsuvného košového systému, ktorý funguje ako plnovýsuvný, je výsuvný mechanizmus súčasťou kompletu. Všetko je teda dodávané naraz. Ak plánujete model s montážou do zásuvky, využíva sa na tento účel už existujúca zásuvka a montáž je rovnako jednoduchá. Posledným typom sú košové systémy montované na dvierka samotnej skrinky. Tento typ košových systémov je navyše vhodný i pre kazetové dvierka kuchynských skriniek.

Koše na dvierka