Blanco Linus-S-F pred okno, so sprškou

322,00 €
Na sklade / doprava zadarmo
v predajni už 17.05.2021 / 18.05.2021 u vás doma
+ Pridať do setu
Blanco Linus-S-F je vhodná aj na zabudovanie pred okno, v prevedení chróm, alebo imitácia nerez. Kuchynská batéria disponuje praktickou vysúvateľnou sprškou.
Popis produktu

Popis produktu Blanco Linus-S-F pred okno, so sprškou

 • chróm
 • na pracovnú dosku / drez

Elegantná kuchynská batéria pred okno Blanco Linus-S-F je štýlová batéria s minimalistickým a nadčasovým dizajnom. Sprška, ktorou disponuje je ideálna na umývanie zeleniny a kuchynského náradia. Výška batérie je 284 mm. Perlátor je vo výške 254 mm. Batéria Blanco Linus-S-F ponúka kompetentné riešenie pre každú situáciu. V prípade otvorenia okna je využitie batérie pod okno neodmysliteľné. Použitie je jednoduché a to na základe: 1.potočenia tela batérie 2. vytiahnutia tela batérie 3. následne sklopenie batérie.


DIN DVGW- Kvalita až do detailu:
 
 • Pri výbere armatúr s DIN-DWGW Certifikátom má kupujúci istotu, že dostane kvalitné výrobky, ktoré spĺňajú požiadavky bezpečnosti a hygieny.
 • Výrobky, ktoré majú značku DVGW - Certifikácie, podliehajú prísnym testom a kontrolám.
 • BLANCO kuchynské batérie zodpovedajú právnym ustanoveniam pre hlučnosť spôsobenú tečúcou vodou.
 • Toto je preukázané osvedčením o skúške, vyhotovené a dokumentované LGA.
 • Použitá voda nezateká naspäť. Pri kuchynských batériách so sprškou spätný ventil zabraňuje spätnému zatekaniu vody do vodovodného potrubia.
 • Dlhotrvácne, ľahko idúce, tlakovo trvácne. Keramické tesnenia, čo firma BLANCO používa majú dlhotrvácnu životnosť a presvedčia o ľahkosti chodu.
 • Zabraňuje tvorbe vodného kameňa. Náš patentovaný regulátor na prúd zamedzuje tvorbu vodného kameňa.
...celý popis produktu

Obsah balenia

 • flexibilné hadičky s dĺžkou 750 mm
Hľadáte náhradné diely? Viac tu
Parametre

Parametre produktu Blanco Linus-S-F pred okno, so sprškou

Základné parametre

Materiál
chróm
Výsuvná sprcha
áno
Výška batérie
284 mm
Otáčateľný odtok vody
140 °
Batéria pred okno
áno
Beztlaková batéria
nie
Montáž
na pracovnú dosku / drez

Iné parametre

Záruka
24 mesiacov
Hrubá hmotnosť (kg)
3,39 kg
Výška, šírka, dĺžka (mm)
105 x 270 x 560
FAQ
AKO VYBRAŤ KUCHYNSKÚ BATÉRIU PODĽA MATERIÁLU?

Na základe použitého materiálu sa batérie delia na tri základné skupiny:

Metalické batérie

Jedná sa o najčastejšie používaný typ batérií, kombinovateľný so všetkými typmi drezov (nerezovými, granitovými, keramickými). Podľa povrchovej úpravy sa delia na nerezové, chrómové a mosadzné.

Keramické batérie (keramický vzhľad/ceramic-look)

Sú kombinovateľné s keramickými drezmi. K dispozícii sú v rôznych farbách, pričom ich farebnosť ladí s farebnou ponukou keramických drezov Blanco. Batérie sú vyrobené z kovu s povrchovým nástrekom. Výhodou je jednoduchá údržba a hygienická nezávadnosť batérií.

Granitové batérie

Sú kombinovateľné s granitovými drezmi. K dispozícii sú v rôznych farbách, pričom ich farebnosť ladí s farebnou ponukou granitových drezov Blanco.  Batérie sú vyrobené z kovu s povrchovým nástrekom.


Pre viac informácií o výbere a výhodách jednotlivých typov batérií si prečítajte článok na našom blogu.

AKO NAMONTOVAŤ KUCHYNSKÚ BATÉRIU?

Postup:

Montáž kuchynskej batérie je nenáročná, veľmi jednoducho ju zvládnete aj sami. Pomôže vám v tom nasledujúce video

Praktické tipy:

Rohové ventily so sitkom – Inštaláciou rohových ventilov so sitkom na prívodné potrubie zabezpečíte, že nečistoty nepreniknú do batérie a ochránite ju tak pred poškodením.

Prívodové hadice – Odpustením vody z každého rohového ventilu odstránite nečistoty z prívodových hadíc. Pri čistení odpustite minimálne 5 litrov vody.

Filtračné zariadenie – Ak máte v domácnosti tvrdú vápenitú vodu, inštalácia filtračného zariadenia tento problém minimalizuje či dokonca celkom odstráni.

ČO ROBIŤ PRI NESTABILNEJ (KÝVAJÚCEJ SA) BATÉRIÍ?

Jemná nestabilita či kývanie je pri vysokej alebo ťažkej kuchynskej batérii prirodzená a nie je chybou výroby. Tento „problém“ veľmi jednoducho odstránite, ak pod batériu priskrutkujete podložku.

AKO SA STARAŤ O KUCHYNSKÚ BATÉRIU?

Na batériu nikdy nepoužívajte abrazívne čistiace prostriedky a tekuté čistiace krémy, ktoré by mohli poškodiť jej povrch. Vhodná je mydlová voda, alebo jemný čistiaci prostriedok na riady. Ak sa na batérii usadil vodný kameň, použite prostriedky určené špeciálne na vodný kameň, ktoré sú šetrné k povrchom a k životnému prostrediu.
Pre viac informácií o údržbe a starostlivosti o batérie si prečítajte článok na našom blogu.

AKÉ SÚ TO SKLOPNÉ A ZÁSUVNÉ BATÉRIE A NA ČO SLÚŽIA?

Sklopné a zásuvné batérie sú ideálnym riešením pre drezy umiestnené pred oknom alebo pred plochou, na ktorom potrebujete ponechať voľný priestor pre otváranie dvierok. V našom e-shope nájdete širokú ponuku takýchto batérií, stačí si len vybrať!

Pre viac informácií o tom, akú batériu zvoliť pre konkrétny priestor si prečítajte článok na našom blogu.

ČO SI PREDSTAVIŤ POD OZNAČENÍM ´BATÉRIA SO SPRŠKOU´?

Tento typ batérií je veľmi praktický pri umývaní väčších nádob či väčšieho množstva riadu a zeleniny. Súčasťou tohto typu je výsuvná hadica so sprchovacou hlavicou. Vďaka nej získate lepšie manipulačné možnosti a nebudete obmedzovaní pevnou polohou batérie.

Pre viac informácií o batériách s výsuvnou sprchou si prečítajte článok na našom blogu.

PREČO SI VYBRAŤ KERAMICKÚ KARTUŠU?

Kartuša slúži na reguláciu prietoku a teploty vody. Plastové kartuše majú kratšiu životnosť a oproti keramickým aj slabšiu tesniacu funkciu. Preto sa častejšie stávajú príčinou zatekania. Ak začne batéria s plastovou kartušou zatekať alebo sa zasekávať, jediným riešením je výmena celej batérie.  Ak príde k zatekaniu pri keramickej kartuši, stačí vymeniť len súčiastku. Ich výhodou je aj vyššia tesniaca schopnosť.

Pozrite si našu ponuku kvalitných kuchynských batérií Blanco s keramickými kartušami a dlhou životnosťou.

SÚ FAREBNÉ NEREZOVÉ BATÉRIE ZHODNÉ S FARBAMI DREZOV?

Na rozdiel od keramických a granitových batérií, môže byť medzi farebnosťou drezu a batérie s nerezovou povrchovou úpravou jemný rozdiel. Zväčša je viditeľný až pri bližšom skúmaní, no nedá malej odlišnosti sa nedá zabrániť. Rozdielny farebný odtieň je prirodzeným dôsledkom rozdielneho výrobného postupu: drez je z nerezového materiálu priamo vyrobený, avšak na batériu je nerezová farba nanesená.

DÁ SA SPOĽAHNÚŤ NA ZDRAVOTNÚ BEZPEČNOSŤ NEREZOVÝCH BATÉRIÍ?

Všetky nami ponúkané nerezové batérie Blanco prešli medzinárodne uznávanými testami. Výsledky testov boli vyhodnotené inštitútmi LGA (Krajský priemyselný úrad) a TZW (Vedecké centrum pre vodu), ktoré spoločnosti udelili certifikát zdravotnej bezpečnosti DVGW CERT GmbH. (certifikované pracovisko Nemeckého združenia pre plyn a vodu e.V.). Zisk tohto certifikátu zaručuje zákazníkom spoločnosti úplnú zdravotnú bezpečnosť batérií.

Otázky a odpovede

Spýtajte sa odborníka

Otázka k tovaru: Blanco Linus-S-F pred okno, so sprškou

Otázky a odpovede

 • Lucia
  7.11.2018
  Mam zaujem o tuto bateriu, ale interierove studio ma varovalo, ze umiestnenim tejto baterie priamo do pracovnej dosky, ktora je klasicka s laminatom a vnutri nejaky typ drevotriesky, hrozi zatecenim do drevotriesky a napucanim materialu. Ja tuto bateriu chcem dat pred otvarave a sklopne okno. Myslite, ze vyrobca myslel na to, a dobre ju utesnil a mechanizmus je konstruovany tak, aby mi nezatieklo popri baterii do pracovnej dosky a ze mi nenapuci ? S tym totiz suvisi ake umyvadlo si k tejto baterii mam vybrat. Neviem sa rozhodnut ci s umyvadlo s ramikom (Andano 500IF/A alebo s tenkym ramikom Andano 500IF) Prosim poradte a pomozte mi rozhodnut sa. Dakujem pekne.
  Fedor
  17.7.2019

  Dobrý deň,

  v prípade osadenia batéria do laminátovej dosky odporúčam zvoliť drez s rámom a batériu osadit priamo na drez ako Vám bolo odporučené z kuchynského štúdia. 

  Prajem pekný deň

 • Anna Tóthová
  8.2.2017
  Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu.
  Vybrala som si drez BLANKO CLARON-IF 500 (517216) a batériu BLANCO LINUS-S-F pod okno, len neviem sa rozhodnúť či k drezu (hodvábny lesk) sa hodí batéria chróm (514023) ? alebo nerez (514024) ? Prosím poraďte.
  Ďalej bude dobrý dávkovač BLANCO PIONA (515992) hodvábny lesk ? Nechám si poradiť, dôverujem odborníkom.
  Ďakujem pekne za ústretovosť.
  S pozdravom
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  k tomuto drezu Vám ideálne odporúčame batérie s označením HODVÁBNE LESKLÝ NEREZ, dávkovač Piona s kódom 515 991 - Nerez lesklý. Batériu z našej ponuky Vám k tomuto drezu odporúčam napríklad Blanco Linee. V prípade ak máte záujem o batériu pod okno odporúčame Vám skôr prevedenie nerez/imitácia nerez.

  Prajem pekný deň

 • Jana Zenuchova
  2.12.2016
  Dobrý deň, hľadám kuchynskú batériu pred okno k drezu blanco vo vyhotovení čierno šedý granit.
  Ďakujem
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  v našej ponuke máme len metalické batérie určené k montáži pred okno.

  Prajem pekný deň

 • Mária Černáková
  6.12.2015
  Dobrý deň, máme záujem o drez Blanco Zenar XL 6 S a chcem sa spýtať, či je na tento drez vhodná batéria Blanco Linus -s-f pred okno. ďakujem.
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  samozrejme tento drez s batériou môžete skombinovať.

  Prajem pekný deň

 • Ingrid
  17.11.2015
  rada by som sa spýtala na lacnejšiu batériu pred okno ? zaujala ma linus-s-f
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  lacnejšou alternatívou batérie pred okno môže byť batéria od Franke FN 9311.031. Kvalitatívne na tej istej úrovni, len dizajnovo trošku odlišná.

  Ďakujeme za prejavený záujem a prajeme pekný deň.

Hodnotenia

Nemecká firma BLANCO sa už od roku 1925 špecializuje na výrobu a spracovávanie materiálov a zariadení pre gastronómiu. Je jednou z najvyhľadávanejších a najväčších značiek kuchynských drezov na svete. Na našej stránke ponúkame široký výber drezov, kuchynských batérií a príslušenstva značky BLANCO. V ponuke sú aj akciové sety nerezových a silgranitových kuchynských drezov a batérií BLANCO.

Kuchynské drezy BANCO sú k dispozícii v troch materiáloch – nerez, silgranit a keramika. Silgranitové a keramické drezy sú vyrábané v niekoľkých farebných odtieňoch. V rovnakých materiáloch a farbách sú vyrábané aj kuchynské batérie, vďaka čomu je perfektné zladenie kuchynského drezu a batérie veľmi jednoduché.

...viac o značke