Blanco Linus-S so sprškou

Na sklade / doprava zadarmo
v predajni už 24.01.2022 / 25.01.2022 u vás doma
202,00 €
+ Pridať do setu
Blanco Linus-S predstavuje kuchynskú batériu s praktickou vysúvateľnou sprškou. Dodáva sa v prevedení chróm, alebo imitácia nerez.
Popis produktu

Popis produktu Blanco Linus-S so sprškou

 • chróm
 • na pracovnú dosku / drez

Elegantná kuchynská batéria Blanco Linus-S je štýlová batéria s minimalistickým a nadčasovým dizajnom. Sprška, ktorou disponuje je ideálna na umývanie zeleniny a kuchynského náradia. Údržba batérie Blanco Linus-S je veľmi jednoduchá, ľahko sa čistí.  Výška batérie je 284 mm. Perlátor je vo výške 254 mm. Pre mnohých je jednoducho ideálnou batériou pre využitie v kuchyni v kombinácii s BLANCO drezom.


DIN DVGW- Kvalita až do detailu:
 
 • Pri výbere armatúr s DIN-DWGW Certifikátom má kupujúci istotu, že dostane kvalitné výrobky, ktoré spĺňajú požiadavky bezpečnosti a hygieny.
 • Výrobky, ktoré majú značku DVGW - Certifikácie, podliehajú prísnym testom a kontrolám.
 • BLANCO kuchynské batérie zodpovedajú právnym ustanoveniam pre hlučnosť spôsobenú tečúcou vodou.
 • Toto je preukázané osvedčením o skúške, vyhotovené a dokumentované LGA.
 • Použitá voda nezateká naspäť. Pri kuchynských batériách so sprškou spätný ventil zabraňuje spätnému zatekaniu vody do vodovodného potrubia.
 • Dlhotrvácne, ľahko idúce, tlakovo trvácne. Keramické tesnenia, čo firma BLANCO používa majú dlhotrvácnu životnosť a presvedčia o ľahkosti chodu.
 • Zabraňuje tvorbe vodného kameňa. Náš patentovaný regulátor na prúd zamedzuje tvorbu vodného kameňa.
...celý popis produktu

Obsah balenia

 • flexibilné hadičky s dĺžkou 450 mm
Hľadáte náhradné diely? Viac tu
Parametre

Parametre produktu Blanco Linus-S so sprškou

Základné parametre

Materiál
chróm
Výsuvná sprcha
áno
Výška batérie
284 mm
Otáčateľný odtok vody
140 °
Batéria pred okno
nie
Beztlaková batéria
nie
Montáž
na pracovnú dosku / drez

Iné parametre

Záruka
24 mesiacov
Hrubá hmotnosť (kg)
3,2 kg
Výška, šírka, dĺžka (mm)
90 x 340 x 480
FAQ
AKO VYBRAŤ KUCHYNSKÚ BATÉRIU PODĽA MATERIÁLU?

Na základe použitého materiálu sa batérie delia na tri základné skupiny:

Metalické batérie

Jedná sa o najčastejšie používaný typ batérií, kombinovateľný so všetkými typmi drezov (nerezovými, granitovými, keramickými). Podľa povrchovej úpravy sa delia na nerezové, chrómové a mosadzné.

Keramické batérie (keramický vzhľad/ceramic-look)

Sú kombinovateľné s keramickými drezmi. K dispozícii sú v rôznych farbách, pričom ich farebnosť ladí s farebnou ponukou keramických drezov Blanco. Batérie sú vyrobené z kovu s povrchovým nástrekom. Výhodou je jednoduchá údržba a hygienická nezávadnosť batérií.

Granitové batérie

Sú kombinovateľné s granitovými drezmi. K dispozícii sú v rôznych farbách, pričom ich farebnosť ladí s farebnou ponukou granitových drezov Blanco.  Batérie sú vyrobené z kovu s povrchovým nástrekom.


Pre viac informácií o výbere a výhodách jednotlivých typov batérií si prečítajte článok na našom blogu.

AKO NAMONTOVAŤ KUCHYNSKÚ BATÉRIU?

Postup:

Montáž kuchynskej batérie je nenáročná, veľmi jednoducho ju zvládnete aj sami. Pomôže vám v tom nasledujúce video

Praktické tipy:

Rohové ventily so sitkom – Inštaláciou rohových ventilov so sitkom na prívodné potrubie zabezpečíte, že nečistoty nepreniknú do batérie a ochránite ju tak pred poškodením.

Prívodové hadice – Odpustením vody z každého rohového ventilu odstránite nečistoty z prívodových hadíc. Pri čistení odpustite minimálne 5 litrov vody.

Filtračné zariadenie – Ak máte v domácnosti tvrdú vápenitú vodu, inštalácia filtračného zariadenia tento problém minimalizuje či dokonca celkom odstráni.

ČO ROBIŤ PRI NESTABILNEJ (KÝVAJÚCEJ SA) BATÉRIÍ?

Jemná nestabilita či kývanie je pri vysokej alebo ťažkej kuchynskej batérii prirodzená a nie je chybou výroby. Tento „problém“ veľmi jednoducho odstránite, ak pod batériu priskrutkujete podložku.

AKO SA STARAŤ O KUCHYNSKÚ BATÉRIU?

Na batériu nikdy nepoužívajte abrazívne čistiace prostriedky a tekuté čistiace krémy, ktoré by mohli poškodiť jej povrch. Vhodná je mydlová voda, alebo jemný čistiaci prostriedok na riady. Ak sa na batérii usadil vodný kameň, použite prostriedky určené špeciálne na vodný kameň, ktoré sú šetrné k povrchom a k životnému prostrediu.
Pre viac informácií o údržbe a starostlivosti o batérie si prečítajte článok na našom blogu.

ČO SI PREDSTAVIŤ POD OZNAČENÍM ´BATÉRIA SO SPRŠKOU´?

Tento typ batérií je veľmi praktický pri umývaní väčších nádob či väčšieho množstva riadu a zeleniny. Súčasťou tohto typu je výsuvná hadica so sprchovacou hlavicou. Vďaka nej získate lepšie manipulačné možnosti a nebudete obmedzovaní pevnou polohou batérie.

Pre viac informácií o batériách s výsuvnou sprchou si prečítajte článok na našom blogu.

PREČO SI VYBRAŤ KERAMICKÚ KARTUŠU?

Kartuša slúži na reguláciu prietoku a teploty vody. Plastové kartuše majú kratšiu životnosť a oproti keramickým aj slabšiu tesniacu funkciu. Preto sa častejšie stávajú príčinou zatekania. Ak začne batéria s plastovou kartušou zatekať alebo sa zasekávať, jediným riešením je výmena celej batérie.  Ak príde k zatekaniu pri keramickej kartuši, stačí vymeniť len súčiastku. Ich výhodou je aj vyššia tesniaca schopnosť.

Pozrite si našu ponuku kvalitných kuchynských batérií Blanco s keramickými kartušami a dlhou životnosťou.

SÚ FAREBNÉ NEREZOVÉ BATÉRIE ZHODNÉ S FARBAMI DREZOV?

Na rozdiel od keramických a granitových batérií, môže byť medzi farebnosťou drezu a batérie s nerezovou povrchovou úpravou jemný rozdiel. Zväčša je viditeľný až pri bližšom skúmaní, no nedá malej odlišnosti sa nedá zabrániť. Rozdielny farebný odtieň je prirodzeným dôsledkom rozdielneho výrobného postupu: drez je z nerezového materiálu priamo vyrobený, avšak na batériu je nerezová farba nanesená.

DÁ SA SPOĽAHNÚŤ NA ZDRAVOTNÚ BEZPEČNOSŤ NEREZOVÝCH BATÉRIÍ?

Všetky nami ponúkané nerezové batérie Blanco prešli medzinárodne uznávanými testami. Výsledky testov boli vyhodnotené inštitútmi LGA (Krajský priemyselný úrad) a TZW (Vedecké centrum pre vodu), ktoré spoločnosti udelili certifikát zdravotnej bezpečnosti DVGW CERT GmbH. (certifikované pracovisko Nemeckého združenia pre plyn a vodu e.V.). Zisk tohto certifikátu zaručuje zákazníkom spoločnosti úplnú zdravotnú bezpečnosť batérií.

Otázky a odpovede

Spýtajte sa odborníka

Otázka k tovaru: Blanco Linus-S so sprškou

Otázky a odpovede

 • lenka
  26.10.2018
  Dobrý deň prajem. Je pri batérii Blanco Linus-S možnosť prepínania na sprchový prúd vody? ďakujem
  Fedor
  17.7.2019

  Dobrý deň,

  táto batéria nemá prepínač na prúd vody.

  Prajem pekný deň

 • Berenika
  28.9.2018
  Dobrý deň, je možné vymeniť len sitko? Nejako sa nám zlomilo. ďakujem za odpoveď. Berenika
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  v prípade ak máte záujem o perlátor, pre náhradné diely prosím vyplňte na našej stránke formulár " DOPYT NÁHRADNÝCH DIELOV ", následne Vás budeme kontaktovať s riešením. 

  Prajem pekný deň

 • Simona
  4.4.2017
  Dobrý deň, potrebovala by som poradiť s nasledovným: máme BLANCO drez a batériu BLANCO Quadris-S SteelArt, len má už 8 rokov a potrebujeme ju vymeniť. Z aktuálnej ponuky sa mi páčia batérie so sprškou ako napr. : Blanco Culina-S Mini so sprškou č. 519843, alebo Blanco Catris-S sprška s prepínačom č. 512476, alebo Blanco Linus-S so sprškou č.512402. Moja otázka je či sú vhodné na výmenu za pôvodnú batériu, čo sa rozmerov týka (ni som vodár, nerozumiem tomu) a ktorú z uvedených by ste mi doporučili.
  Ďakujem s pozdravom
  Simona
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  všetky batérie majú štandardizovaný priemer takže si môžete zvoliť ktorúkoľvek a bude Vám sedieť. Z vyššie uvedených Vám môžem odporučiť všetky tri kedže ide o tri vysoko predávane modely, stačí sa teda rozhodnúť na základe dizajnu.

  Prajem pekný deň

 • Juraj
  19.3.2017
  Chcem sa spytat na Blanco Linus-S so sprškou v prevedeni vo farbe siva skala 518 813, ci sa da u Vas objednat, kolko stoji a za kolko ste schopny ju dodat dakujem
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  batériu v granitovom prevedení vo farbe sivá skala nájdete pod Obj. číslom: 518 813

  Vo farbe sivá skala je momentálne skladom, vieme Vám ju dodať do 2 pracovných dní.

  Prajem pekný deň

 • Eva Princová
  17.9.2016
  Dobrý deň,
  prosím Vás o radu pri kúpe nerezového drezu ANDANO 340/180-IF. Pri produkte je poznámka, že je v prevedení \"hodvábny lesk\". Ktorý typ batérie LINUS-S SO SPRŠKOU sa k tomuto drezu viac hodí? Prevedenie chróm, alebo nerez? Bola by som rada, aby to spolu ladilo čo najviac. Ešte by ma zaujímalo, či sa drez a batéria dodávajú so všetkým príslušenstvom potrebným na montáž, alebo sa objednáva zvlášť. Ak áno, prosím Vás o info. Vďaka. Eva
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  odporúčame Vám zakúpiť si k drezu typ batérie BLANCO Linus - S v chrómovom prevedení. V dodávke sa k drezu nachádza sifón komplet (odtoková armatúra spolu s odbočkou na umývačku riadu), výpust so sitkom a úchyty, k batérii sa dodáva montážny set a flexibilné hadičky s dĺžkou 45 cm. To znamená, že celé príslušenstvo pre montáž Vám príde spolu s tovarom, ktorý si objednáte.

  Prajem pekný deň

 • Klára
  29.8.2016
  Dobrý deň,
  k drezu Blanco Divon II 45S-IF je ktoré prevedenie baterie vhodnejsie nerez alebo chrom?

  Ďakujem za odpoveď
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  v tomto prípade Vám odporúčame zakúpiť si batériu v chrómovom prevedení.

  Prajem pekný deň

 • Lívia Trellová
  22.8.2016
  Dobrý deň,

  prosím aká je dodacia lehota pre tento typ batérie? Ďakujem
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  dodacia doba pri tejto batérií je približne 2-3 pracovné dni pokiaľ je skladom.

  Prajem pekný deň

 • ANNA
  1.8.2016
  Dobrý deň,prosím vás aká je dlžka výsuvnej spršky u baterie blanco linus. Je rovnaká džka u všetkých kuchynských batérii alebo sú rôzne.
  Dakujem
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  hadica ma približne 1 meter. Spršky v batériách majú väčšinou takýto rozmer.

  Prajem pekný deň

 • Petra
  23.5.2016
  Dobry den,
  chcela by som sa spytat na bateriu \"Blanco Linus-S so sprškou\", aktualna cena 186 €.
  Jedna sa o vysuvatelnu cast baterie, alebo akym sposobom funguje ta sprska
  Dakujem
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  áno, batéria má vysúvateľnú koncovku.

  Prajem pekný deň

 • Marcel
  10.3.2016
  Dobry den,
  hladame drezovu bateriu s vysuvnou sprskou s rovnym vytokom (napr.ako Blanco Linus), ale vyska baterie by mala byt max. do 28 cm. Vedeli by ste nam poradit nejake typy?
  Dakujem
  S pozdravom
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  v ponuke máme napríklad novinku Blanco Avona, ktorá má 27,4cm.

  Prajem pekný deň

Hodnotenia 100%
Napíšte svoje hodnotenie
Anonym
Som spokojný

Nemecká firma BLANCO sa už od roku 1925 špecializuje na výrobu a spracovávanie materiálov a zariadení pre gastronómiu. Je jednou z najvyhľadávanejších a najväčších značiek kuchynských drezov na svete. Na našej stránke ponúkame široký výber drezov, kuchynských batérií a príslušenstva značky BLANCO. V ponuke sú aj akciové sety nerezových a silgranitových kuchynských drezov a batérií BLANCO.

Kuchynské drezy BANCO sú k dispozícii v troch materiáloch – nerez, silgranit a keramika. Silgranitové a keramické drezy sú vyrábané v niekoľkých farebných odtieňoch. V rovnakých materiáloch a farbách sú vyrábané aj kuchynské batérie, vďaka čomu je perfektné zladenie kuchynského drezu a batérie veľmi jednoduché.

...viac o značke