Blanco Daras-S so sprškou

Na sklade (doprava zadarmo)
v predajni už 22.03.2023 / 22.03.2023 u vás doma
81,00 €
+ Pridať do setu
Kuchynská batéria Blanco Daras-S v prevedení chróm, s praktickou vysúvateľnou sprškou.
Popis produktu

Popis produktu Blanco Daras-S so sprškou

 • chróm

Blanco Daras-S je kuchynská batéria s vysúvateľnou sprškou. Vyťahovacia sprška je praktická napríklad pri umývaní veľkých hrncov, kuchynského náradia a oplachovania zeleniny. Výška batérie je 160 mm. Perlátor batérie je vo výške 115 mm. Dodáva sa v chrómovom prevedení.


DIN DVGW- Kvalita až do detailu:

 • Pri výbere armatúr s DIN-DWGW Certifikátom má kupujúci istotu, že dostane kvalitné výrobky, ktoré spĺňajú požiadavky bezpečnosti a hygieny.
 • Výrobky, ktoré majú značku DVGW - Certifikácie, podliehajú prísnym testom a kontrolám.
 • BLANCO kuchynské batérie zodpovedajú právnym ustanoveniam pre hlučnosť spôsobenú tečúcou vodou.
 • Toto je preukázané osvedčením o skúške, vyhotovené a dokumentované LGA.
 • Použitá voda nezateká naspäť. Pri kuchynských batériách so sprškou spätný ventil zabraňuje spätnému zatekaniu vody do vodovodného potrubia.
 • Dlhotrvácne, ľahko idúce, tlakovo trvácne. Keramické tesnenia, čo firma BLANCO používa majú dlhotrvácnu životnosť a presvedčia o ľahkosti chodu.
 • Zabraňuje tvorbe vodného kameňa. Náš patentovaný regulátor na prúd zamedzuje tvorbu vodného kameňa.
...celý popis produktu

Obsah balenia

 • flexibilné hadičky 
Hľadáte náhradné diely? Viac tu
Parametre

Parametre produktu Blanco Daras-S so sprškou

Základné parametre

Materiál
chróm
Výsuvná sprcha
áno
Výška batérie
160 mm
Otáčateľný odtok vody
90 °
Batéria pred okno
nie
Beztlaková batéria
nie
Umiestnenie
Stojančeková
Ovládanie batérie
Pákové
Dĺžka prepojovacej hadice
35 cm
Priemer montážneho otvoru
35 mm

Iné parametre

Záruka
24 mesiacov
Hrubá hmotnosť (kg)
2,02 kg
Výška, šírka, dĺžka (mm)
75 x 180 x 370
FAQ
AKO VYBRAŤ KUCHYNSKÚ BATÉRIU PODĽA MATERIÁLU?

Na základe použitého materiálu sa batérie delia na tri základné skupiny:

Metalické batérie

Jedná sa o najčastejšie používaný typ batérií, kombinovateľný so všetkými typmi drezov (nerezovými, granitovými, keramickými). Podľa povrchovej úpravy sa delia na nerezové, chrómové a mosadzné.

Keramické batérie (keramický vzhľad/ceramic-look)

Sú kombinovateľné s keramickými drezmi. K dispozícii sú v rôznych farbách, pričom ich farebnosť ladí s farebnou ponukou keramických drezov Blanco. Batérie sú vyrobené z kovu s povrchovým nástrekom. Výhodou je jednoduchá údržba a hygienická nezávadnosť batérií.

Granitové batérie

Sú kombinovateľné s granitovými drezmi. K dispozícii sú v rôznych farbách, pričom ich farebnosť ladí s farebnou ponukou granitových drezov Blanco.  Batérie sú vyrobené z kovu s povrchovým nástrekom.


Pre viac informácií o výbere a výhodách jednotlivých typov batérií si prečítajte článok na našom blogu.

AKO NAMONTOVAŤ KUCHYNSKÚ BATÉRIU?

Postup:

Montáž kuchynskej batérie je nenáročná, veľmi jednoducho ju zvládnete aj sami. Pomôže vám v tom nasledujúce video

Praktické tipy:

Rohové ventily so sitkom – Inštaláciou rohových ventilov so sitkom na prívodné potrubie zabezpečíte, že nečistoty nepreniknú do batérie a ochránite ju tak pred poškodením.

Prívodové hadice – Odpustením vody z každého rohového ventilu odstránite nečistoty z prívodových hadíc. Pri čistení odpustite minimálne 5 litrov vody.

Filtračné zariadenie – Ak máte v domácnosti tvrdú vápenitú vodu, inštalácia filtračného zariadenia tento problém minimalizuje či dokonca celkom odstráni.

ČO ROBIŤ PRI NESTABILNEJ (KÝVAJÚCEJ SA) BATÉRIÍ?

Jemná nestabilita či kývanie je pri vysokej alebo ťažkej kuchynskej batérii prirodzená a nie je chybou výroby. Tento „problém“ veľmi jednoducho odstránite, ak pod batériu priskrutkujete podložku.

AKO SA STARAŤ O KUCHYNSKÚ BATÉRIU?

Na batériu nikdy nepoužívajte abrazívne čistiace prostriedky a tekuté čistiace krémy, ktoré by mohli poškodiť jej povrch. Vhodná je mydlová voda, alebo jemný čistiaci prostriedok na riady. Ak sa na batérii usadil vodný kameň, použite prostriedky určené špeciálne na vodný kameň, ktoré sú šetrné k povrchom a k životnému prostrediu.
Pre viac informácií o údržbe a starostlivosti o batérie si prečítajte článok na našom blogu.

ČO SI PREDSTAVIŤ POD OZNAČENÍM ´BATÉRIA SO SPRŠKOU´?

Tento typ batérií je veľmi praktický pri umývaní väčších nádob či väčšieho množstva riadu a zeleniny. Súčasťou tohto typu je výsuvná hadica so sprchovacou hlavicou. Vďaka nej získate lepšie manipulačné možnosti a nebudete obmedzovaní pevnou polohou batérie.

Pre viac informácií o batériách s výsuvnou sprchou si prečítajte článok na našom blogu.

PREČO SI VYBRAŤ KERAMICKÚ KARTUŠU?

Kartuša slúži na reguláciu prietoku a teploty vody. Plastové kartuše majú kratšiu životnosť a oproti keramickým aj slabšiu tesniacu funkciu. Preto sa častejšie stávajú príčinou zatekania. Ak začne batéria s plastovou kartušou zatekať alebo sa zasekávať, jediným riešením je výmena celej batérie.  Ak príde k zatekaniu pri keramickej kartuši, stačí vymeniť len súčiastku. Ich výhodou je aj vyššia tesniaca schopnosť.

Pozrite si našu ponuku kvalitných kuchynských batérií Blanco s keramickými kartušami a dlhou životnosťou.

SÚ FAREBNÉ NEREZOVÉ BATÉRIE ZHODNÉ S FARBAMI DREZOV?

Na rozdiel od keramických a granitových batérií, môže byť medzi farebnosťou drezu a batérie s nerezovou povrchovou úpravou jemný rozdiel. Zväčša je viditeľný až pri bližšom skúmaní, no nedá malej odlišnosti sa nedá zabrániť. Rozdielny farebný odtieň je prirodzeným dôsledkom rozdielneho výrobného postupu: drez je z nerezového materiálu priamo vyrobený, avšak na batériu je nerezová farba nanesená.

DÁ SA SPOĽAHNÚŤ NA ZDRAVOTNÚ BEZPEČNOSŤ NEREZOVÝCH BATÉRIÍ?

Všetky nami ponúkané nerezové batérie Blanco prešli medzinárodne uznávanými testami. Výsledky testov boli vyhodnotené inštitútmi LGA (Krajský priemyselný úrad) a TZW (Vedecké centrum pre vodu), ktoré spoločnosti udelili certifikát zdravotnej bezpečnosti DVGW CERT GmbH. (certifikované pracovisko Nemeckého združenia pre plyn a vodu e.V.). Zisk tohto certifikátu zaručuje zákazníkom spoločnosti úplnú zdravotnú bezpečnosť batérií.

Otázky a odpovede

Spýtajte sa odborníka

Otázka k tovaru: Blanco Daras-S so sprškou

Otázky a odpovede

 • Mezei
  16.1.2017
  Dobrý deň, z nižšie uvedených komentárov som porozumela, že batéria má len 1 prúd - jedná sa o prúd súvislý (t.j. nie sprcha)? Taktiež by som sa rada informovala, či je táto batéria vhodná na drez Blanco Dalago 5. V prípade, že nie, viete mi prosím odporučiť vhodnejší typ (nemusí byť so sprškou)? Ďakujem.
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  batéria nemá prepínač medzi čistým a sprškovým prúdom, má te len prúd súvislý. Táto batéria je vhodná pre drez Dalago 5, ide o častú kombináciu zákazníkov.

  Prajem pekný deň

 • Zmajkovicova
  23.11.2016
  Dobry den, chcem sa opytat, ci tato bateria so sprskou ma system povytiahnutia a tak pouzitia mimo drezu ( aka dlha je hadicka ), alebo je sprska iba na pevno. Dakujem.
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  hadica výsuvnej sprchy batérie je dlhá niečo cez 70 cm, na ňu sa upevňuje dodatočne závažie, ktoré sprchu vždy ťahá nazad do pôvodnej polohy, z ktorej sa sprcha vysúva.

  Prajem pekný deň

 • Ľubomír Blaškovič
  18.5.2016
  Chcem sa spýtať prosím, či k tejto batérii je sprška s dvomi prúdmi, prípadne, či sa dá takéto niečo dokúpiť (celé nové rameno sprchy a podobne). Jedná sa o prúdy sprcha a súvislý prúd. Totiž túto batériu som si už kúpil a myslel som, že sú tam dva prúdy. Ďakujem.
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  táto batéria má len jednu variantu spršky a nie je možné dokúpiť na tento typ žiaden iný, ktorý by mal dva prúdy. Niektoré batérie so sprškou majú aj prepínač - pri nich je možnosť prepnutia si dvoch rôznych prúdov. Napr. Blanco Tivo-S.

  V prípade akýchkoľvek dodatočných otázok nás neváhajte kontaktovať.

  Prajem pekný deň.

 • Veronika Hankova
  11.12.2015
  Dobry den,
  Prosim vas je bateria Daras-s celonerezova? Alebo ma vysuvnu sprsku z ineho materialu?
  Dakujem.
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  batéria Daras-S je pochrómovaná aj vrámci spršky.

  Prajem pekný deň

 • novotny
  11.11.2015
  dobry den, zakupil som si uvedenu bateriu v domneni ze obsahuje sprsku s prepinatelnym prudom vody - rovny prud, moznost sprchy - postradam zmysel takto dodavanej baterie s vysuvnou sprchou bez moznosti prepnutia na sprchovaci rezim - pokial by sa dalo objednat samostatnu sprsku s prepinanim, prosim poslite odkaz alebo ponuku. dakujem.
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  v prípade ak máte záujem o batériu s prepínačom pozrite si napríklad batériu Blanco Arum - S .

  Prajem pekný deň

Hodnotenia 100%
Napíšte svoje hodnotenie
Anonym
super sprška

Nemecká firma BLANCO sa už od roku 1925 špecializuje na výrobu a spracovávanie materiálov a zariadení pre gastronómiu. Je jednou z najvyhľadávanejších a najväčších značiek kuchynských drezov na svete. Na našej stránke ponúkame široký výber drezov, kuchynských batérií a príslušenstva značky BLANCO. V ponuke sú aj akciové sety nerezových a silgranitových kuchynských drezov a batérií BLANCO.

Kuchynské drezy BANCO sú k dispozícii v troch materiáloch – nerez, silgranit a keramika. Silgranitové a keramické drezy sú vyrábané v niekoľkých farebných odtieňoch. V rovnakých materiáloch a farbách sú vyrábané aj kuchynské batérie, vďaka čomu je perfektné zladenie kuchynského drezu a batérie veľmi jednoduché.

...viac o značke
%
Akciové sety extra výhodne