Franke Turbo Plus TP-125

Drviče odpadu | 0% | Obj. číslo: 134.0287.933

Drvič kuchynského odpadu zn. Franke je vhodný pre všetky druhy kanalizačných rozvodov , septikov aj domácich čističiek odpadových vôd.

celý popis produktu
349,00 € s DPH
297,00 € s DPH
Akcia - Viacúčelová zátka Mr. SCRAPPY
K tomuto produktu získavate Akcia - Viacúčelová zátka Mr. SCRAPPY v hodnote 8,00 € ZDARMA
Skladom / v predajni už 27.02.2018 / 27.02.2018 u vás doma

Skvelé! K tomu produktu máte dopravu zdarma.

Franke Turbo Plus TP-125

Hodnotenie produktu: 0 Hodnotení

 • rozmer [mm]: 219 x 416
 • výkon [W]: 930, [HP]: 1,25
 • priemer sifónu: 3 1/2“
 • hmotnost [kg]: 6,2
 • hlucnost [dBA]: 40-45
 • prvky z nerezovej oceli komora
 • pneu ovládač chróm

Čo je to drvič kuchynských odpadkov?

Je to vstavaný kuchynský spotrebič, ktorý je vhodnou súčasťou každej modernej domácnosti. Pomocou drviča kuchynských odpadkov sa rýchle a bezpečne zbavíte zvyškov pri príprave jedál a odpadnú Vám tak nepríjemné a časté výpravy k odpadkovým košom. Zvyšky jedál vhadzujete priamo do drezu a nadrvený odpad je odplavovaný do kanalizácie. Behom drvenia je nutné používať studenú vodu, ktorá spôsobuje ztuhnutie tuku a ich následné nabalenie na ostatné nadrvené čiastočky, čím sa zabráni usadzovaniu mastnoty v odpadkovom potrubí.

Drviť sa dajú:

zvyšky ovocia, zeleniny, vaječné škrupinky, hydinové a rybie kosti, ohorky z cigariet, papierové obrúsky a filtre

Drviť sa nedá:
sklo, plast, kovy, hliníkové fólie, škrupinky z ustríc

 

Základné výhody kuchyne vybavenej drvičom kuchynských odpadkov:
 • Drvič jednoducho a rýchle zbaví Vašu kuchyňu všetkých potravinových zvyškov priamo v dreze.
 • Odpadajú časté nepríjemné cesty s odpadkami do smetného koša.
 • Drvič pomáha udržať Vašu kuchyňu čistú a bez nepríjemných zápachov. Nepríjemné zápachy z neodstránených zvyškov lákajú hmyz a hlodavce a šíria baktérie.
 • Drvič rozdrví takmer všetky potravinové zvyšky, ktoré sa vodou spláchnu do kanalizácie.
 • Drvič je samočistiaci a nepotrebuje žiadnu údržbu.
 • Drvič je prínosom pre životné prostredie.
 • Drvič prečisťuje odpadové potrubie tým, že tlačí vodu s nadrveným tvrdším materiálom a ten jemne očisťuje vnútornú stranu potrubia.

 

Často kladené otázky

Bude priemer odpadovej rúry postačujúci?
Drvič kuchynského odpadu je konštruovaný na priemer odpadového potrubia 40mm (v SR odpadové armatúry 40-50mm), takže priemer odpadovej rúry bude spravidla vždy postačujúci.

Aká výška odpadovej rúry v stene je správna?
Výška odpadovej rúry nesmie presahovať stred výpusť
ovej rúry drviča. Alebo vzdialenosť medzi dnom drezu a stredom odpadovej rúry nesmie byť menšia ako cca 18-19cm. Čím je odpadové potrubie umiestnené nižšie, tým lepšie (výšku odpadu je najlepšie mať maximálne 40cm od podlahy).

Kde je potrebné namontovať zdroj elektrickej energie (zásuvku)?
Najvhodnejšie miesto pre zásuvku na 220V je priamo v drezovej skrinke, kde sa zapojí samotný drvič. Nevylučuje sa však aj možnosť privedenia elektrickej energie z okolitých zdrojov.

Akým spôsobom sa ovláda drvič kuchynského odpadu?
Stlačením pneumatického spínača sa drvič aktivuje a opätovným stlačením sa deaktivuje. Ovládanie je možné aktivovať aj cez vypínač na stene (príplatková opcia).

Kam je najlepšie namontovať ovládanie?
Rozhodnutie je na vás: pneumatický spínač umiestňujeme na pracovnú dosku alebo do drezu* (v prípade potreby sa dá umiestniť aj ľubovoľný typ vypínača, a to na stenu, zástenu – tu je náročnejšia montáž a dĺžka predprípravy). Pozn.* ovládanie drviča namontujeme pri materiáloch ako sú: Silgranit Puradur II, Fragranit, Technistone, Polystone, Corian, technický kameň a pod. len do predvyfrézovaných otvorov príradne do pracovnej dosky.

Aký potrebný priemer musí mať otvor na dreze?
9 cm svetlý priemer (vonkajší priemer s vyfrézovanou obrubou na gumové tesnenie, to zn. čo vidíte zvrchu = cca 11-11,5cm). Nové drezy majú už štandardne požadovaný priemer. Staršie drezy majú menšie výpuste - 5cm. Ak máte záujem o nový drez, batériu, dávkovač saponátu, spolupracujeme s nemeckým výrobcom Blanco, Schock a švajčiarskym výrobcom Franke.

Čo mám robiť v prípade spadnutia cudzieho telesa do zapnutého drviča?
Ak vám spadne do zapnutého drviča napríklad lyžička alebo sa jednoducho zasekne , mal by sa proces drvenia automaticky zablokovať vďaka teplotnej poistke, aby nedošlo k preťaženiu a priehriatiu. Postup: Zastavte prívod zimnej vody a drvič odpojte zo zdroja elektrickej energie. Potom sa pokúste vybrať cudzie teleso i ďalší odpad. Je potrebné taktiež skúsiť manuálne overiť funkčnosť drviča otáčaním kruhového taniera v smere i v proti smere hodinových ručičiek pomocou pribaleného kľúča zo spodnej strany drviča (alternatívne môžete pohybovať rotujúcim tanierom pomocou dreveného miešadla vo vnútri drviča). Ak je pohyb už uvoľnený pohyb, nechajte drvič 3-5min postáť. Potom ho opätovne zapojte do zdroja el.energie a resetujte jednotku stlačením červeného tlačidla reset umiestnenom na spodku drviča. Pustite zimnú vodu a po stlačení pneumatického spínača prevádzka by sa mala prevádzka obnoviť.
celý popis produktu

Značka Franke

Spoločnosť FRANKE je jedným z najväčších svetových výrobcov nie len kuchynských drezov a batérií, ale aj digestorov s viac ako 70-ročnou skúsenosťou. 

Spoločnosť Franke je inovátorom kuchynského vybavenia, ktorý používa len tie najkvalitnejšie materály a sofistikované systémy. Dizajn spotrebičov a príslušenstva od švajčiarskej značky Franke má naozaj nadštandardné prevedenie výrobkov, ktoré človek obdivuje a chce vlastniť. Kuchyňa s vybavením od výrobcu Franke predčí Vaše očakávania a spríjemní čas strávený rutinnými činnosťami vo Vašej kuchyni.

celý popis značky

Obsah balenia

 • odtoková armatúra na bezproblémové prepojenie s akýmkoľvek typom drezu
 • pneumatický spínač

Na stiahnutie:

Parametre produktu

Základné parametre

Záruka
2 roky
Výkon
930 W
Hmotnosť
6,2 kg

Video k produktu

Franke Turbo Plus TP-125

Spýtajte sa odborníka

Otázka k tovaru: Franke Turbo Plus TP-125

Otázky a odpovede

 • Lapos
  24.7.2017
  Dobry den,dá sa na tento drtič napojiť priamo umývačku riadu?kam umiestniť odpadový vývod,vieme ze nie vyššie ako 40 cm.ci Na stred drtiča.
  Fedor
  24.7.2017
  Dobrý deň, drvič odpadu je možné spojiť aj s umývačkou na riad. Horná hrana odpadu nesmie byť umiestnená vyššie ako spodná strana drviča. Prajem pekný deň
 • Eugen
  13.11.2016
  Dobrý deň.
  Je možný u vás aj nákup na splátky?
  Ďakujem za vašu odpoveď.
  S pozdravom
  Eugen Ilčík.
  Fedor
  14.11.2016
  Dobrý deň,

  žiaľ možnosť nákupu tovaru na splátky ešte nemáme v ponuke.

  Prajem pekný deň
 • Andrea
  7.9.2016
  Dobrý deň,
  chcela by som Vás poprosiť o doplňujúce info k FRANKE TURBO PLUS TP-125 :
  - aký tam je motor
  - veľkosť nádoby
  - aký je použitý drviaci systém ( otáčky za min.)

  Ďakujem
  Fedor
  8.9.2016
  Dobrý deň,

  motor konkrétneho drviča je indukčný s veľkosťou nádoby znázornenou v technickom obrázku s rozmerovými parametrami produktu. Disponujeme len informáciou o výkone motora čo predstavuje 930 W, tento výkon dokonale stačí na rozdrvenie menších rybích a hydinových kostí, zvyškov zeleniny a ovocia a váječných škrupín.

  Prajem pekný deň
 • Lukas Kral
  12.7.2016
  Dobry den,

  aky typ motora ma drtic odpadu Franke Turbo PLUS TP-125? Indukcny alebo s perm. magnetom?

  Dakujem

  Kral
  Fedor
  13.7.2016
  Dobrý deň,

  TP-125 má indukčný motor.

  Prajem pekný deň

Vhodné pre:

Franke Acquario ACG 610-N
AkciaDoprava zadarmo

Drez Franke Acquario ACG 610-N predstavuje komfortné a praktické riešenie do kuchyne. Rozmery drezu sú 860 x 500 mm. Hĺbka vaničky je skvelých 226 mm, čo Vám zaručí, že komfortne umyjete aj väčšie panvice či naplníte vodou aj hlboké hrnce.

282,00 €
Skladom
282,00 €
Detail
Franke Impact IMG 611-78
AkciaDoprava zadarmo

Franke Impact IMG 611-78 predstavuje jednoduchý praktický drez s komfortnou odkladacou plochou, pričom sa hodí i do menších priestorov a skriniek. Šírka skrinky potrebná pre umiestnenie drezu je od 450 mm. Rozmery drezu sú 780 x 500 mm a vaničky  340 x 400 mm s hĺbkou skvelých 220 mm, čo Vám zaručí, že komfortne umyjete aj väčšie panvice či naplníte vodou aj hlboké hrnce.

 

242,00 €
Skladom
242,00 €
Detail
Franke Impact IMG 651
AkciaDoprava zadarmo

Franke Impact IMG 651 predstavuje praktické riešenie drezového priestoru s rozdelením na dve vaničky a odkvapkávaciu plochu na ľubovoľnej strane. Drez je obojstranný, čo Vám umožňuje rozhodnúť sa pri montáži či orientácia vaničky bude na pravej alebo ľavej strane, podľa toho ako Vám to vyhovuje. Hlavná vanička o hĺbke 220 mm je doplnená o prídavnú vaničku s hĺbkou 130 mm. Drez Vám teda poskytuje dostatočný priestor pre manipuáciu aj s rozmernejšími kusmi riadu.

301,00 €
Skladom
301,00 €
Detail
Franke Maris MRG 612 E
AkciaDoprava zadarmo

Franke Maris MRG 612 E predstavuje rohový drez jednoduchého dizajnu s vaničkou v strede a dvomi plochami na odkvapkávanie po stranách. Vanička s rozmermi 350 x 425 mm a hĺbkou až 200 mm dobre poslúži aj pri umývaní s rozmerovo väčším riadom.

246,00 €
Skladom
246,00 €
Detail
Franke Maris MRG 620
AkciaDoprava zadarmo

Franke MRG 620 predstavuje komfortný drez praktických rozmerov jednoduchého dizajnu s dvomi rovnakými vaničkami. Obe vaničky disponujú rovnakými rozmermi, a to 345 x 390 mm a hĺbkou 204 mm, čo Vám zaručí, že komfortne umyjete aj väčšie množstvo riadu či väčsie panvice, ale taktiež s ľahkosťou dokážete naplniť aj hlboké hrnce vodou.

400,00 €
Skladom
400,00 €
Detail
Franke Maris MRG 651
AkciaDoprava zadarmo

Franke Maris MRG 651 predstavuje praktický drez jednoduchého tvaru s dvomi vaničkami a komfortnou plochou na odkvapkávanie. Hlavná vanička s hĺbkou 200 mm je skvelá pre manipuláciu s väčším riadom. Bez problémov v dreze umyjete aj veľké hrnce či nespratné panvice. Hlavná vanička je doplnená o menšiu vaničku s hĺbkou 130 mm, z ktorej sa stáva skvelý pomocník.

326,00 €
Skladom
326,00 €
Detail
Franke Basis BFG 651-78
AkciaDoprava zadarmo

Franke Basis BFG 651-78 predstavuje elegantný a praktický drez s ľubovoľnou orientáciou. Vyrobený je na Slovensku. Komfort poskytujú dve vaničky. Hlavná aj menšia, prídavná, obe s hĺbkou až 200 mm.

190,00 €
Skladom
190,00 €
Detail
Franke Calypso COG 651 E
AkciaDoprava zadarmo

Franke Calypso COG 651 E predstavuje praktický rohový drez s členitým dizajnom. Vanička drezu s rozmermi 402 x 383 a hĺbkou 150 mm je dôvtipne doplnená aj o prídavnu vaničku o rozmeroch 191 x 250 mm s hĺbkou 80 mm. Výrobcovia taktiež nezabudli ani na odkvapávací priestor. Z drezu sa teda stáva kompletné umývacie centrum.

246,00 €
Skladom
246,00 €
Detail
Franke Kubus KSG 218
AkciaDoprava zadarmo

Franke Kubus KSG 218 predstavuje drez s modernými čistými líniami a úsporným rozmerom v rôznych farebných prevedeniach. Tento fragranitový praktický drez má rozmery 425 x 520 mm.

169,00 €
Skladom
169,00 €
Detail
Franke Kubus KSG 238
AkciaDoprava zadarmo

Franke Kubus KSG 238 predstavuje drez s modernými čistými líniami a úsporným rozmerom v rôznych farebných prevedeniach. Aj napriek svojim šetrnejším rozmerom je jeho hĺbka 200 mm skvelým drezom aj pre náročnejších. Vybrať si môžete zo širokej ponuky farieb.

194,00 €
Skladom
194,00 €
Detail
Franke Maris MRG 611-62
AkciaDoprava zadarmo

Franke Maris MRG 611-62 predstavuje drez s jednoduchými čistými líniami a nadčasovým prevedením. Vhodný do menších skriniek. Je vyrobený na Slovensku. 200 mm hlboká vanička Vám zaručí komfortné a bezproblémové umývanie aj rozmernejších riadov.

195,00 €
Skladom
195,00 €
Detail
Franke Maris MRG 611
AkciaDoprava zadarmo

Franke Maris MRG 611 predstavuje drez jednoduchého moderného tvaru s praktickou odkvapkávacou plochou, pričom je vhodný i do menších skriniek.  Hlboká vanička Vám zaručí bezproblémové narábanie aj s väčšími riadmi a tak Vám drez prinesie dostatočný komfort aj pri kuchynských prácach.

208,00 €
Skladom
208,00 €
Detail
Franke Maris MRG 651-78
AkciaDoprava zadarmo

Franke Maris MRG 651-78 predstavuje praktický drez čistých línií s dvomi vaničkami s ľubovoľnou orientáciou. Vďaka rozmerom drezu 780 x 500 mm drez ponúka dostatočne veľký priestor pre manipuláciu s riadmi a pohodlnejšie zvládnutie Vašich kuchynských prác. Výrobca nezabudol ani na odkvapávací priestor, čo dodáva drezu ešte väčšiu využiteľnosť. Drez je vyrobený na Slovensku.

231,00 €
Skladom
231,00 €
Detail
Franke Pebel PBG 611-78
AkciaDoprava zadarmo

Franke Pebel PBG 611-78 predstavuje komfortný drez jednoduchého  tvaru s jemne zaoblenými rohmi a praktickou odkladacou plochou. Šírka skrinky potrebná pre umiestnenie drezu je 450 mm, vďaka čomu je drez vhodný aj do menších priestorov. Celkové rozmery drezu sú 780 x 500 mm.

290,00 €
Skladom
290,00 €
Detail
Franke Mythos MTG 651-100
AkciaDoprava zadarmo

Franke Mythos MTG 651-100 predstavuje drez komfortných rozmerov s praktickým rozdelením na vaničku, vaničku pre odkvapovovú nerezovú misku a plochu na odkvapkávanie. Pohodlné umývanie riadu zaručuje veľká vanička o rozmeroch 360 x 390 mm s hĺbkou 200 mm, kde bez problémov umyjete aj nadrozmernejšie hrnce či dokonca aj plech na pečenie. Vanička je dokonca doplnená aj druhou, menšou ale tiež prakticky využiteľnou vaničkou.

467,00 €
Skladom
467,00 €
Detail
Franke Mythos MTG 611
AkciaDoprava zadarmo

Drez Franke Mythos MTG 611 predstavuje drez komfortných rozmerov. Vhodnejší do širších skriniek od 600 mm. Hĺbka vaničky je skvelých 200 mm, čo Vám zaručí, že komfortne umyjete aj väčšie panvice či naplníte vodou aj hlboké hrnce.

339,00 €
Skladom
339,00 €
Detail
Franke Maris MRG 611-78 BB
AkciaDoprava zadarmo

Franke Maris MRG 611-78 BB predstavuje drez s jednoduchým elegantným prevedením a komfortnou odkapkávacou plochou v rôznych farebných prevedeniach. Výrobcovia v tomto prípade vsadili na priestrannosť vaničky, ktorej rozmery sú 490 x 425 mm s hĺbkou skvelých 200 mm.

208,00 €
Skladom
208,00 €
Detail
Franke Kubus KBG 160/2
AkciaDoprava zadarmo

Franke KBG 160/2 patrí do dizajnovej línie pre drezy pod pracovnú dosku v granitovom prevedení. Namontovanie drezu je možné pri šírke spodnej skrinky od 600 mm. Drez je určený výlučne pre montáž pod pracovnú dosku. Drez disponuje rozmermi 558 x 460 mm.

318,00 €
Skladom
318,00 €
Detail
Franke Malta BSG 611-78/39
AkciaDoprava zadarmo

Franke Malta BSG 611-78/39 predstavuje drez jednoduchého tvaru s praktickou odkvapkávacou plochou s ľubovoľným umiestnením vaničky. Celý drez disponuje rozmermi 780 x 435 mm a je možné ho namontovať na pracovnú dosku so šírkou skrinky od 500 mm.

149,00 €
Skladom
149,00 €
Detail

Alternatívne produkty:

Franke Turbo Plus TP-50
AkciaDoprava zadarmo

Drvič kuchynského odpadu zn. Franke je vhodný pre všetky druhy kanalizačných rozvodov , septikov aj domácich čističiek odpadových vôd.

220,00 €
Skladom
220,00 €
Detail
Franke Turbo Plus TP-75
AkciaDoprava zadarmo

Drvič kuchynského odpadu zn. Franke je vhodný pre všetky druhy kanalizačných rozvodov , septikov aj domácich čističiek odpadových vôd.

248,00 €
Skladom
248,00 €
Detail