Ako správne vybrať digestor?

Odsávač pár alebo digestor predstavuje z hľadiska praktického fungovania a využívania kuchyne jej neoddeliteľnú súčasť. Odvádza vône a pary vznikajúce pri príprave a varení jedla, a to zvyčajne s možnosťou nastavenia niekoľkých stupňov ventilátora. Nižšie rýchlosti sú určené pre varenie, ktoré vyvoláva len slabú vôňu, napr. varení cestovín a omáčiek, vyššie rýchlosti sú určené pre varenie, ktoré vyvoláva silnú vôňu, napr. smaženie, pečenie alebo pri varení viacerých jedál naraz.

Týmto spôsobom chráni odsávač aj čistotu stien a šetrí kuchynský nábytok. Ďalšou dôležitou súčasťou odsávačov pár je integrované osvetlenie, zabezpečujúce bezpečnú a pohodlnú prácu na pracovnej doske. V súčasnosti sú odsávače vyrábané v rôzných estetických prevedeniach a pri správnom výbere môže byť odsávač pár jedinečným dizajnovým kúskom vo vašej kuchyni.

Dôležitým kritériom pri výbere odsávača je jeho umiestnenie a inštalácia - na stenu (podstavný, komínový, rohový, výsuvný) alebo strop (ostrovčekový, prípadne výsuvný). Ďalším nemenej dôležitým kritériom je spôsob prevádzky odsávača, teda spracovanie odvetrávaného vzduchu. Komínové odsávače odvádzajú odsávaný vzduch do exteriéru, zatiaľ čo odsávače s recirkuláciou čistia odsávaný vzduch pomocou filtrov a vracajú ho späť do miestnosti.